7lip

Zakończenie zajęć

W dniu 10.06.2017r. uczestnicy projektu „Techniczna PObudka” zakończyli zajęcia i spotkania na Politechnice Opolskiej. Poniżej można obejrzeć film z podsumowaniem projektu.

9cze

Dom moich marzeń – wyniki zadania od dr inż. J. Wydrycha

Drodzy uczestnicy projektu „Techniczna PObudka”,

Poniżej znajdziecie listę osób, które wykonały zadaną przez dr inż. J. Wydrycha pracę domową, polegającą na wykonaniu ilustracji/makiety/modelu w programie CAD, odnoszącą się do tematu „Dom moich marzeń”.

Prace były wykonane różnymi technikami:

MAKIETY:

 • Głuch Tobiasz,
 • Kasperski Szymon,

PROGRAMY KOMPUTEROWE:

 • Jasłowska Julia program,
 • Kubny Anna program,
 • Majta Anna program minecraft,
 • Socha Mateusz program minecraft,
 • Bobko Julia program sketchUp,
 • Kowalewski Kacper program sketchUp - Najlepszy projekt w Kędzierzynie-Koźlu,
 • Kuzioła Michalina program sketchUp - Najlepszy projekt w Kędzierzynie-Koźlu,
 • Panasiuk Jakub program sketchUp - Najlepszy projekt w Kędzierzynie-Koźlu,

RYSUNKI:

 • Jędrzejec Maria,
 • Kasperski Mateusz,
 • Kłos Bartosz,
 • Pietrzyńska Weronika,
 • Wiszniewski Jakub Najlepszy pomysł na dom-wieżę

Pan dr. Wydrych dziękuje wszystkim, którzy wykazali zaangażowanie i poświęcili czas na wykonanie zadania, a szczególne gratulacje składa autorom najlepszych prac.

Wszystkie nadesłane pracę znajdą się w galerii „Technicznej PObudki”, na oficjalnej stronie projektu.

6cze

Organizacja zwiedzania II Kampusu Politechniki Opolskiej w dn. 10.06.2017 r.


Szanowni rodzice,

poniżej znajdą Państwo informację nt. organizacji ostatniego etapu projektu „Techniczna PObudka” zwiedzania II Kampusu Politechniki Opolskiej, które odbędzie się w najbliższą sobotę, tj. 10.06.2017 r.

Zwiedzanie II Kampusu Politechniki Opolskiej,
ul. Prószkowska 76 (http://utn.pl/llHRJ)

Początek: godz. 11:30

(odjazd dzieci odbędzie się o godz. 9:50 z parkingu przy sklepie Carrefour przy ul. Kozielskiej 20 w Kędzierzynie-Koźlu - prosimy o przybycie na miejsce zbiórki z odpowiednim wyprzedzeniem )

Kampus zwiedzany będzie przez dzieci w podziale na 5 grup (zostanie zachowany ten sam podział na grupy, co w przypadku wcześniejszych warsztatów). Uczestnicy zwiedzać będą 5 laboratoriów Politechniki Opolskiej w systemie rotacyjnym (tak, aby w jednym czasie w jednym laboratorium znajdowała się tylko jedna grupa):

 • - laboratorium techniki  wysokich  napięć (bud. 4, sala: 10 TWN,)
 • - laboratorium neuroscience (bud. 3, sala: 009)
 • - laboratorium automatyki przemysłowej (bud. 3, sala: 321)
 • - laboratorium fotograficzne w Muzeum Politechniki Opolskiej (bud. 5, piętro: 3)
 • - wystawę lamp rentgenowskich w Muzeum Politechniki Opolskiej (bud. 5 piętro: 3)


Zwiedzanie odbywać się będzie wraz z oddelegowanymi ze szkół opiekunami oraz przewodnikami z Politechniki Opolskiej. Po zwiedzeniu kampusu (ok. godz. 12:45) nastąpi rozdanie dyplomów i poczęstunek (w budynku 5, sala A, piętro II). Po wręczeniu dyplomów dzieci zostaną odwiezione na miejsce zbiórki parking przy sklepie Carrefour, ul. Kozielska 20 w Kędzierzynie-Koźlu (powrót do Kędzierzyna-Koźla planowany jest ok. godz. 14:50 prosimy o odbiór dzieci).

Wierzymy, że zwiedzanie II Kampusu będzie ciekawym przeżyciem i doświadczeniem dla Państwa pociech, a w przyszłości zaowocuje wyborem Politechniki Opolskiej jako kolejnego kroku na ścieżce edukacji.

22maj

Zadanie domowe od dr inż. Jacka Wydrycha – „Dom moich marzeń”

W sobotę, 20.05., na wykładzie o naszych mieszkaniach pan Jacek Wydrych dał zadanie do wykonania w domu.
Temat zadania to „Dom Twoich Marzeń”. Zadanie może zostać wykonane jako:

 • - ilustracja na kartce,
 • - makieta z dowolnego materiału,
 • - model w programie CAD np. SketchUp (wersja 30-dniowa SketchUp-Pro lub pełna niekomercyjna SketchUp-Make do pobrania ze strony: http://sketchup.com.pl).

Ilustrację lub makietę należy sfotografować i plik zdjęcia lub projektu SketchUp wysłać na adres: j.wydrych@po.opole.pl lub j.wydrych@gmail.com do dnia 03.06.2017.

Prace zostaną ocenione, a najlepsze z nich znajdą się na stronie Technicznej Pobudki.

7kwi

„Techniczna PObudka” nabiera wiatru w żagle

Choć kędzierzyńsko-kozielski Wydział Inżynierii Systemów Technicznych jest najmłodszym z wydziałów Politechniki Opolskiej (i pierwszym pozamiejscowym), to „Techniczna PObudka” jest tu realizowana niemniej sprawnie, niż na jego starszych i bardziej doświadczonych odpowiednikach w Opolu. I choć wydawać by się mogło, że poranne wstawanie (niektóre grupy zajęcia zaczynały przecież o godz. 9:00), może być problemem, nic z tych rzeczy – żadnych spóźnień nie odnotowano. Zresztą kto by chciał nie przyjść na czas na warsztaty „Dotyk orientu”, w trakcie których mgr Ewa Jakuczek przybliżała kulturę Chin i uczyła posługiwania się pałeczkami, czy na wykład dr inż. Małgorzaty Adamskiej, która w trakcie wykładu „Zaskakująca magia pieniądza – czym był, jest i czy nadal będzie?” odkrywała tajemnice tego, który według niektórych rządzi światem. Nastepnie prof. Janusz Pospolita wykładem „Człowiek w warunkach ekstremalnych” wyjaśnił zjawiska zachodzące w ludzkim organizmie pod wpływem zmian ciśnienia czy temperatury, a dr inż. Szczepan Paszkiel udowadniał, że wykorzystując mózg możemy okiełznać komputer – to w trakcie wykładu „Sterowanie komputerem za pomocą mózgu”.

Niestrudzeni młodzi adepci nauki aktywnie uczestniczyli i angażowali się we wszystkich zajęciach, co jest doskonałym prognostykiem na przyszłość. Wierzymy, że mocne podmuchy pasji i zaciekawienia napełnią żagle ambicji młodych żaków i pchać ich będą w kierunku poszerzania swoich zainteresowań związanych z nauką. Kolejnym portem, do którego zawiniemy już w najbliższą sobotę, 08.04., będą zajęcia mgr Edyta Dohner „Powietrze a nasz oddech”- mam nadzieję, że nikt nie nabierze wody w usta!

27mar

Wystartowała Techniczna PObudka!

W sobotę, 11.03.2017 r. trzy wydziały Politechniki Opolskiej: Wydział Ekonomii i Zarządzania, Wydział Inżynierii Systemów Technicznych oraz Wydział Mechaniczny zainaugurowały projekty rozwoju zainteresowań technicznych dzieci i młodzieży z regionu opolskiego, brzeskiego i kędzierzyńsko – kozielskiego pod nazwą „Techniczna PObudka”.

Czytaj więcej...

6lut

Strona WWW "Technicznej PObudki" już działa

W dniu dzisiejszym uruchomiliśmy naszą stronę WWW. Wszystkie informacje na temat projektu „Techniczna PObudka - program rozwoju zainteresowań technicznych dzieci i młodzieży z regionu opolskiego”, znajdziecie w poszczególnych działach widocznych w górnym menu.