Aktualności

7lip

Zakończenie zajęć

W dniu 10.06.2017r. uczestnicy projektu „Techniczna PObudka” zakończyli zajęcia i spotkania na Politechnice Opolskiej. Poniżej można obejrzeć film z podsumowaniem projektu.

9cze

Dom moich marzeń – wyniki zadania od dr inż. J. Wydrycha

Drodzy uczestnicy projektu „Techniczna PObudka”,

Poniżej znajdziecie listę osób, które wykonały zadaną przez dr inż. J. Wydrycha pracę domową, polegającą na wykonaniu ilustracji/makiety/modelu w programie CAD, odnoszącą się do tematu „Dom moich marzeń”.

Prace były wykonane różnymi technikami:

MAKIETY:

 • Palacz Maciej,
 • Lewandowski Maciek,
 • Guziak Jan – Najlepsza makieta w edycji brzeskiej oraz spośród wszystkich 3 edycji (brzeskiej, kędzierzyńskiej i opolskiej) /praca zespołu rodzinnego/

PROGRAMY KOMPUTEROWE:

 • Hryncewicz Michał – program minecraft,
 • Kukuła Jakub – program minecraft,
 • Kalina Baran – program sims4,
 • Komarzyński Igor – program sketchUp,
 • Lewandowski Rafał – program sketchUp
 • Macek Elwira – program sketchUp
 • Ziemiński Adam – program sketchUp
 • Augustyniak Ryszard – program sketchUp
 • Lelko Julia Rozalia – program sketchUp
 • Lenarczyk Klaudia – program sketchUp - Najlepszy projekt w Brzegu
 • Woźniak Wanesa – program sketchUp - Najlepszy projekt w Brzegu
 • Woźniak Wiktor – program sketchUp - Najlepszy projekt w Brzegu
 • Woźniak Damian – program sketchUp - Najlepszy projekt w Brzegu

Pan dr. Wydrych dziękuje wszystkim, którzy wykazali zaangażowanie i poświęcili czas na wykonanie zadania, a szczególne gratulacje składa autorom najlepszych prac.

Wszystkie nadesłane pracę znajdą się w galerii „Technicznej PObudki”, na oficjalnej stronie projektu.

6cze

Organizacja zwiedzania II Kampusu Politechniki Opolskiej w dn. 10.06.2017 r.


Szanowni rodzice,

poniżej znajdą Państwo informację nt. organizacji ostatniego etapu projektu „Techniczna PObudka” – zwiedzania II Kampusu Politechniki Opolskiej, które odbędzie się w najbliższą sobotę, tj. 10.06.2017 r.

Zwiedzanie II Kampusu Politechniki Opolskiej,
ul. Prószkowska 76 (http://utn.pl/llHRJ)

Początek: godz. 10:00

(odjazd dzieci spod brzeskiego ratusza o godz. 9:00 – prosimy o przybycie na miejsce zbiórki z odpowiednim wyprzedzeniem)

Kampus zwiedzany będzie przez dzieci w podziale na 5 grup (zostanie zachowany ten sam podział na grupy, co w przypadku wcześniejszych warsztatów). Uczestnicy zwiedzać będą 5 laboratoriów Politechniki Opolskiej w systemie rotacyjnym (tak, aby w jednym czasie w jednym laboratorium znajdowała się tylko jedna grupa):

 • - laboratorium techniki  wysokich  napięć (bud. 4, sala: 10 TWN,)
 • - laboratorium neuroscience (bud. 3, sala: 009)
 • - laboratorium automatyki przemysłowej (bud. 3, sala: 321)
 • - laboratorium fotograficzne w Muzeum Politechniki Opolskiej (bud. 5, piętro: 3)
 • - wystawę lamp rentgenowskich w Muzeum Politechniki Opolskiej (bud. 5 piętro: 3)


Zwiedzanie odbywać się będzie wraz z oddelegowanymi ze szkół opiekunami oraz przewodnikami z Politechniki Opolskiej. Po zwiedzeniu kampusu (ok. godz. 11:15) nastąpi rozdanie dyplomów i poczęstunek (w budynku 5, sala A, piętro II). Po wręczeniu dyplomów dzieci zostaną odwiezione do Brzegu (wyjazd z Opola odbędzie się ok. godz. 11:45, dojazd pod brzeski Ratusz przewidziany jest ok. godz. 12:45 – prosimy o odbiór dzieci).

Wierzymy, że zwiedzanie II Kampusu będzie ciekawym przeżyciem i doświadczeniem dla Państwa pociech, a w przyszłości zaowocuje wyborem Politechniki Opolskiej jako kolejnego kroku na ścieżce edukacji.

19maj

Dodatkowe zajęcia w dniu 20 maja

Drodzy rodzice,

W związku ze zgłaszanymi prośbami, w dniu 20.05.2017 r., zorganizowane zostaną dodatkowe zajęcia dla Państwa dzieci. W godz. 11:00 – 12:30 warsztaty pt. „Moja wymarzona firma” poprowadzi dr inż. Marzena Szewczuk – Stępień. Ramy czasowe wykładu pt. „Człowiek w warunkach ekstremalnych”, prowadzonego przez prof. Janusza Pospolitę, nie ulegają zmianie (10:00 – 10:45)

W związku z powyższym powrót dzieci do Brzegu planowany jest ok godz. 13:30-14:00.

Wierzymy, że zaproponowane zajęcia spotkają się z zadowoleniem i entuzjazmem Państwa dzieci.

29kwi

Zmiana odjazdu autobusu na zajęcia w dn. 6 maja 2017 r.

Drodzy rodzice,
uprzejmie informujemy, iż zgodnie z informacją przekazaną przez Urząd Miejski w Brzegu, wyjazd dzieci na zajęcia w ramach projektu w dn. 6 maja 2017 r. odbędzie się o godz. 9:00, a nie jak poprzednio zaplanowano, o 8:30.

Jednocześnie chcemy poinformować, iż w związku z powyższą zmianą, zajęcia w dniu 6 maja mogą zakończyć się nieco później, niż założono w harmonogramie.

Przypominamy, że autobusy odjeżdżają spod brzeskiego Ratusza.

Za powstałą zmianę przepraszamy.

26kwi

Organizacja wyjazdów na zajęcia do Opola

Drodzy rodzice,
poniżej przedstawiamy kluczowe informacje dot. transportu dzieci na zajęcia w ramach projektu, które począwszy od 8 kwietnia (zgodnie z wymogami projektu) realizowane są w budynkach Politechniki Opolskiej w Opolu.

ODJAZD dzieci odbywać się będzie o godz. 8:30, spod budynku brzeskiego Ratusza (ul. Rynek 1). Uprzejmie prosimy o przybycie na miejsce zbiórki z odpowiednim wyprzedzeniem (min. na 10 minut przed odjazdem).

POWRÓT dzieci odbywać się będzie BEZPOŚREDNIO po zakończeniu zajęć. Prosimy jednak wziąć pod uwagę czas potrzebny na zorganizowanie grupy (po zajęciach część dzieci może mieć potrzebę skorzystania z toalety, kupna czegoś do picia, itp.), czy też warunki drogowe (korki). Sam dojazd autobusu z Opola do Brzegu trwa ok. 60 min., jednak w związku z powyższymi okolicznościami łączny powrót dzieci może się wydłużyć do ok. 90 min, a w skrajnych przypadkach nawet do 2 godzin.

BEZPIECZEŃSTWO dzieci jest dla nas priorytetem. W trakcie podróży, jak i podczas zajęć, dzieci znajdują się pod stałą opieką oddelegowanych nauczycieli ze szkół, do których uczęszczają. Nauczyciele od najbliższych zajęć (06.05.) posiadać będą listy obecności z imieniem, nazwiskiem, danymi szkoły dziecka, a także z numerem telefonu do rodzica/opiekuna. Wszyscy uczestnicy projektu są oczywiście ubezpieczeni.

W PRZYPADKU PLANOWANEJ LUB NAGŁEJ NIEOBECNOŚCI DZIECKA NA ZAJĘCIACH BARDZO PROSIMY O MAILA – pozwoli to uniknąć nieporozumień i oczekiwania autobusu na któregoś z uczestników.

Z góry dziękujemy za współpracę i zaangażowanie w przygotowanie dzieci do zajęć. Wierzymy, że projekt spełnia oczekiwania Państwa i dzieci. W razie pytań i wątpliwości zachęcamy do kontaktu mailowego poprzez adres: brzetechnicznapobudka@po.opole.pl.

7kwi

Wiedzy aż po BRZEG – „Techniczna Pobudka” się rozkręca

Od rozpoczęcia „Technicznej Pobudki” w regionie brzeskim minął nieco ponad miesiąc, a uczestnicy mają już za sobą 3 dni wypełnione zajęciami. Pomimo, że sobota dla wielu jest dniem odpoczynku od całego tygodnia spędzonego w pracy czy w szkole, nasi młodzi pasjonaci nauki dzielnie uczęszczali na wszystkie, przygotowane przez organizatorów zajęcia. Pomimo, że zaczynały się one już o godz. 10:00, magia „PObudki” zadziałała - młodzi żacy nie mieli problemów ze wstawaniem i punktualnie meldowali się w budynku brzeskiego ratusza, gdzie czekali na nich wykładowcy Politechniki Opolskiej. Pierwszy miesiąc realizacji projektu był równie intensywny, jak pasjonujący - dr inż. Piotr Bębenek zadbał o rozwój kreatywności w trakcie warsztatów „Jak zadbać i pielęgnować swoją kreatywność z elementami świata wirtualnego” a dr inż. Jacek Wydrych sprowadził do Brzegu nieco kosmosu w trackie wykładu „Czy możemy dziś zbudować miasta poza Ziemią?”. Dalej było równie ciekawie – dr inż. Małgorzata Zygarlicka w trakcie wykładu „Internet rzeczy” przybliżyła, jak lodówka może samodzielnie zrobić zakupy, a dr inż. Małgorzata Adamska zajrzała do portfeli w trakcie wykładu „Zaskakująca magia pieniądza – czym był, jest i czy nadal będzie?”.

Choć zajęć było sporo, to uśmiechy zadowolenia na twarzach dzieci i ich zaangażowanie dowodzą, że rośnie nam kolejne pokolenie młodych i ambitnych naukowców, którzy za kilkanaście lat mogą kształtować kierunki rozwoju nauki. To zresztą było celem organizatorów – pokazanie młodzieży ludzkiej twarzy nauki. Biorąc pod uwagę, że projekt nie jest jeszcze nawet w połowie realizacji, są naprawdę ogromne szanse, że to się uda. Pozytywnie zmotywowani nie zwalniamy tempa, zmieniamy tylko lokalizację – najbliższe zajęcia już w najbliższą sobotę, 08.04, tym razem w budynku Politechniki Opolskiej, przy ul. Luboszyckiej 7 w Opolu. Tego dnia uniesiemy głowy, aby podziwiać możliwości dronów oraz pochylimy się nad planszą „Chłopskiej Szkoły Biznesu” – na pewno nudno nie będzie!

27mar

Wystartowała Techniczna PObudka!

W sobotę, 11.03.2017 r. trzy wydziały Politechniki Opolskiej: Wydział Ekonomii i Zarządzania, Wydział Inżynierii Systemów Technicznych oraz Wydział Mechaniczny zainaugurowały projekty rozwoju zainteresowań technicznych dzieci i młodzieży z regionu opolskiego, brzeskiego i kędzierzyńsko – kozielskiego pod nazwą „Techniczna PObudka”.

Czytaj więcej...

6lut

Strona WWW "Technicznej PObudki" już działa

W dniu dzisiejszym uruchomiliśmy naszą stronę WWW. Wszystkie informacje na temat projektu „Techniczna PObudka - program rozwoju zainteresowań technicznych dzieci i młodzieży z regionu opolskiego”, znajdziecie w poszczególnych działach widocznych w górnym menu.